Yasal Bilgilendirme

25 Ağustos 2015 tarihinde eklendi.

25.08.2015 tarihinde güncellenmiştir.

Live A+ sayfası http://www.liveaplus.com adresinden yayın yapmakta olan, genel bilgilendirme amaçlı, bağımsız bir Blog/İnternet sitesidir. Bundan sonra kısaca “Live A+” veya “sayfa” olarak anılacaktır.

Live A+’da yayınlanan içeriğin tüm hakları Live A+ adına Altuğ TATLI’ya aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden içeriğin bir kısmının veya tamamının kopyalanması, yayınlanması ve kullanılması, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun telif haklarına ve yasal düzenlemeye ilişkin hükümlere buradan ulaşabilirsiniz.

Live A+, yayınladığı bilgileri dilediği zaman, önceden haber vermeksizin gözden geçirme, değiştirme, güncelleme veya kaldırma hakkını saklı tutar.
İşbu sayfada yer alan beyanlar hukuken taahhüt niteliğinde sayılmamaktadır ve bağlayıcı değildir.

Hiçbir şekil ve surette ve her ne nam altında olursa olsun, her türlü gerçek ve/veya tüzel kişinin gerek doğrudan gerek dolayısı ile uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolayısıyla oluşacak, zarar, maddi ve/veya manevi, kâr mahrumiyeti, velhasıl her ne nam altında olursa olsun uğrayabileceği zararlardan hiçbir şekil ve surette bu site sorumlu tutulamayacak ve hiçbir şekil ve surette her nam altında olursa olsun bu Live A+ veya sahiplerinden bir talepte bulunulmayacaktır.

Live A+’da yer alan bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerlerin kullanımı sonucunda doğabilecek doğrudan veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve müsbet zararlardan ve olası zarar ve masraflardan dolayı sayfa yetkililerinin hiçbir şahsi, hukuki ve cezai sorumluluğu mevcut değildir. Sayfanın kullanılmasından ya da erişilen bilgilerden dolayı oluşabilecek sonuçlar konusunda hiç bir garanti vermez.

Yazım veya aktarım hatası, kötü niyetli saldırılara uğraması gibi nedenlerden kaynaklanan hatalara karşı bir sorumluluk taşımamaktadır. Sayfada yer alan içerikteki hatalardan, eksikliklerden ya da bunlara dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak, doğrudan veya dolaylı, her türlü maddi/manevi zararlar ve masraflardan Live A+ sorumlu tutulamaz. Sayfa yönetimi virüs önlemlerini almış olmakla birlikte, bu konuda bir garanti vermemektedir. Kullanıcıların kendi virüs koruma önlemlerini almış olmaları tavsiye edilir.

Sayfada üçüncü kişiler tarafından sunulan bilgiler kaynak ve sahip gösterilerek yer alabilir. Bu bilgiler sahibinin sorumluluğundadır, Live A+ sorumlu tutulamaz.

Bu sayfa kullanıcılarına sunulan bilgilerin doğru olması için her türlü gayret gösterilmekle beraber, yanlış veya eksik bilgiden dolayı Live A+ sorumlu tutulamaz.

Sayfalarda yer alan linkler, takipçilerine kolaylık sağlamak amacıyla verilmiştir. Bu linkler ile ulaşılacak dış kaynaklı sitelerde sunulan bilgiler veya her türlü güvenlik problemleri nedeniyle oluşabilecek problemler konusunda Live A+’ın sorumluluğu bulunmamaktadır.

Live A+, yorum bölümlerinde yazılanlardan sorumlu tutulamaz. Yorumlar, kamuoyunun kullanımına açıktır ve yazan kişinin sorumluluğundadır.

Sayfalarda internet ortamından herkese açık bazı bilgiler yer alabilir. Bu bilgi ve belgeler üreten ve/veya yayımlayan kişinin sorumluluğundadır ve bunlardan dolayı doğabilecek herhangi bir sorundan Live A+ sorumlu tutulamaz.

Herhangi bir sebeple, doğru olmayan, telif haklarına uymayan, zararlı veya herhangi bir kanuna aykırı bir içerik bulunması halinde, kaldırılması için sitede yer alan iletişim kanalları kullanılarak talepte bulunulabilir. Talep gelmesi halinde içerik Live A+’dan kaldırılacaktır.

Siteye erişen tüm kullanıcılar bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.

Telif Hakkı

TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü sayfasından alınmıştır.

Telif Haklarının Özellikleri

  • Telif Hakkının doğması için tescile gerek yoktur. Fikir ve sanat eserleri üzerindeki haklar eserin üretilmesiyle birlikte doğar.
  • Telif hakları soyut niteliğe sahiptir. Telif hakları ile koruma altına alınan, insan düşüncesinin yarattığı maddi olmayan mallardır. Telif hakları somutlaştığı maddeden ayrı ve bağımsız bir varlık ve hukuki değere sahiptir
  • Telif haklarında ülkesellik ilkesi geçerlidir. Koruma hangi ülkede talep ediliyorsa koruma şartları o ülke mevzuatına göre belirlenir.
  • Mutlak hak niteliğine sahiptir. Telif hakları herkese karşı ileri sürülebilirler. Ancak toplum menfaatinin korunması gibi nedenlerle bu mutlak hakka çeşitli sınırlamalar getirilmiştir. Mutlak hakka getirilen sınırlandırmalar: Kamu düzeni, genel ahlak, kamu yararı gibi sebeplerle getirilen sınırlamalar ve hususi menfaat (şahsi kullanım vs.) yararına getirilen istisnalardan oluşmaktadır. (Örneğin, bir eserin kâr amacı güdülmeksizin, şahsi kullanım amacıyla çoğaltılabilmesi mümkündür.)
  • Fikri mülkiyet hakları belli bir süre boyunca korunurlar.(fikir ve sanat eserlerinde 70 yıl vs.) Fikir ürünleri somutlaştıkları eşyadan ayrı ve bağımsız bir hukuki statüye sahiptir.
  • Fikri ürünler özel kanun, tüzük ve yönetmelikler çerçevesinde düzenlenmektedirler.

 

Live A+ respects the intellectual property of others. If you think your copyright and/or other intellectual property rights being infringed, please contact us, in order to take prompt and adequate measures.