İŞ HAYATINDA VE İNTERNETTE KULLANILAN KISALTMALAR NELERDİR?

DİJİTAL ALEMİN TANRISININ ANALOG DÜNYASI

Live A+ 1. Yaşgünü Kitap Çekilişi

Geleceğin Dünyası Nasıl Olacak? (V)

Soma’daki “Toplumsal Dönüşüm Projesi” Onlarla Hayat Buldu!

Genel 27 Nisan 2015
16 views

Soma İçin Bir Olduk:  Çocukların yüzündeki gülümseme her şeye değer…

Allianz Türkiye, sivil toplum örgütleriyle el ele vererek, bölgede etkilenen vatandaşlara ulaşabilmek, onların yaralarını sarmak ve yeni başlangıçlarını desteklemek için Soma’daydı. Soma’da 2014’te gerçekleşen ve ulusumuzu derinden sarsan maden faciasının ardından, Afetlerde Psikososyal Hizmetler Birliği (APHB) ve Bilim Kahramanları Derneği (BKD) ile işbirliği yapılarak “Allianz SomaDA”yı (Soma Dayanışma Ağı) geliştirdi.

Soma faciasından en çok etkilenen yerlerden biri de Kırkağaç. Kırkağaç’ta yaşayan 12 yaşındaki Yiğit, okuldaki 12 arkadaşıyla birlikte bir bilim kahramanı ekibi kurdu. Önce yapamayacaklarından korktular. Çalıştılar, çalıştılar, çalıştılar, bilgisayarda yazılım geliştirip, legodan yaptıkları robotlarına yüklediler. Bu bilim yolculuğu, özgüven ve başarı doğru yeni başlangıçları müjdeliyordu.

Allianz SomaDA”yı kapsamında, BKD ile yapılan işbirliği sayesinde, Soma çevresinde, olaydan etkilenen 6 ilçedeki 16 okulun, Bilim Kahramanları Buluşuyor turnuvasına katılımı sağladı. 34 gönüllü öğretmen, 150’ye yakın öğrencinin oluşturduğu 17 farklı Allianz SomaDA takımını 4 ay boyunca turnuvaya hazırladı. Bu yolla, öğrencilerin normal hayata dönüşü desteklenirken, psikososyal ve kişisel gelişimlerine de katkı sağlanması amaçlandı.

Allianz SomaDA”nın bir ayağı da faciadan etkilenen ailelerin çoğunlukta olduğu Dursunbey’deydi. APHB ile yapılan işbirliği sayesinde, Dursunbey’de bir psikososyal destek merkezi açıldı. Çocuklara, yetişkinlere ve gruplara yönelik üç görüşme odası bulunan Dursunbey Psikososyal Destek Merkezi’nin hizmetleri, merkeze uzak bölgelere de ulaştırıldı.

 

Bir boomads advertorial içeriğidir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Dizilerdeki Evler

Dizilerdeki Evler

08 Temmuz 2015
187 views
NEDEN LED ZEPPELIN?

NEDEN LED ZEPPELIN?

11 Şubat 2015
125 views
iPHONE İPUÇLARI 2

iPHONE İPUÇLARI 2

01 Mart 2015
100 views
Déjà Vu Mu Dediniz?

Déjà Vu Mu Dediniz?

14 Ocak 2016
72 views
EN İYİ AKILLI TELEFONLAR

EN İYİ AKILLI TELEFONLAR

14 Aralık 2014
54 views
ALEV HORTUMU

ALEV HORTUMU

11 Nisan 2015
30 views
Stresi Azaltan Turistik Harita

Stresi Azaltan Turistik Harita

23 Aralık 2015
52 views
Live A+ 1 Yaşında

Live A+ 1 Yaşında

09 Temmuz 2015
13 views